Aktualności

Kontynuować dobrą passę.

Od trzech kolejek  Polonia zdobywa punkty jak na zawołanie oraz  prezentuje na murawie  ambitną, pomysłową i przede wszystkim skuteczną grę. O przedłużenie serii  spotkań bez porażki w tym sezonie , zespół trenera Krystiana Odrobińskiego powalczy na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno w szóstej  serii spotkań  Haiz IV ligi.

 

 

Klub Piłkarski Szczakowianka powstał 3 lipca 1923 roku, na skutek fuzji Kartaginy, Rewii i Sparty. Do powstania klubu przyczyniły się dążenia pasjonatów futbolu huty szkła. Od tego czasu Szczakowianka wielokrotnie zmieniała nazwy. Była HKS Szczakowianka, ZKS Unia Szczakowianka, MZKS Szczakowianka, KS Szczakowianka, Garbarnia Szczakowianka, KP Jaworzno, Szczakowianka SA, by od roku 2008 pozostać przy nazwie JSP Szczakowianka. Bez względu na nazwę, był to zawsze klub piłkarski, grający w okręgach krakowskim lub śląskim na poziomie wszystkich klas rozgrywkowych. W sezonie 2002/2003 klub z Jaworzna dostąpił zaszczytu gry w najwyższej klasie, czyli w ówczesnej pierwszej lidze. Dziś lata świetności klub ze Szczakowej ma za sobą i gra w czwartej lidze. Klubowe barwy Szczakowianki, to kolory biały i czerwony, prezesem klubu jest Andrzej Sojka, a trenerem – Andrzej Sermak. Będąc przy trenerze, to warto dodać, że w tym klubie pracowało wielu szkoleniowców z tzw. nazwiskami, jak: Marek Motyka, Albin Mikulski, Janusz Białek, Andrzej Orzeszek czy Jacek Góralczyk.

 

 

Obydwa zespoły rozegrały do tej pory 14 meczów mistrzowskich, w których Polonia odniosła siedem zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek oraz stosunek bramek 26:21. Jeśli chodzi o spotkania rozegrane w Łaziskach, Polonia zanotowała pięć zwycięstw, zero remisów  i dwie porażki przy korzystnym bilansie bramkowym 22:9 natomiast w Jaworznie, łaziszczanie odnieśli dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki zdobywając 4 bramki i tracąc 12.

 

 

Spotkanie 6 kolejki Haiz IV Ligi między Szczakowianką  i Polonią Łaziska zostanie rozegrane w sobotę, 16 września o godz. 13:00 na stadionie Victorii w Jaworznie przy ul. Krakowskiej 8. Zapraszamy!!!