Aktualności

Cenne zwycięstwo Polonii na trudnym terenie.

Trzeci  z rzędu, ale jakże cenny komplet punktów na stadionie w dzielnicy Czeladzi, Piaskach wywalczyli piłkarze trenera Krystiana Odrobińskiego w meczu 12 kolejki Haiz IV Ligi z miejscowym Górnikiem.

 

Z przebiegu całego spotkania można powiedzieć, że dla obserwującego je kibica było ono pozornie wyrównane jednak nie do końca, bo łaziszczanie od pierwszych minut ofensywnie byli nastawieni na ten mecz szybko wypracowując przewagę i już w drugiej minucie mieli okazję na to by objąć prowadzenie, lecz po zagraniu piłki przez Fabisiaka z rzutu wolnego, Moroń otrzymawszy ją na piątym metrze minimalnie chybił i strzałem posłał  ją nad poprzeczką bramki rywali. Kolejną doskonałą sytuację Poloniści mieli w 10 minucie, wtedy po składnej akcji Fabisiak wypuścił Badurę  lecz golkiper wyczuł intencje łaziskiego pomocnika i spod nóg  wyłapał  mu futbolówkę. Ta sama sytuacja miała miejsce chwilę później tyle, że akcję rozpoczął Gielza, a Stambuła skopiował wydarzenie sprzed 60 sekund i tym razem piłkę spod nóg wybrał Frąckowiakowi. Miejscowi szukali okazji bramkowych ze stałych fragmentów gry ale nic im to nie przynosiło zaś Poloniści w 26 minucie stworzyli kolejną sytuację i tak po silnym uderzeniu Fabisiaka z rzutu wolnego wykonywanego z 25 metrów, piłkę lecącą w kierunku dalszego słupka zatrzymał Stampuła. Po 30 minutach gry, Polonia w dalszym ciągu przeważała, ale widząc surową grę gospodarzy pod względem technicznym to mimo swoich wysokich umiejętności techniczych  trudno było jej stworzyć  klarowną sytuację do zdobycia gola. Jeszcze na pięć minut przed przerwą Otrzonsek mógł zapewnić łaziszczanom prowadzenie, ale oddając strzał z dystansu w ostatniej fazie akcji  posłał futbolówkę obok słupka czeladzkiej bramki.

Po piętnastominutowej przerwie, podopieczni trenera  Odrobińskiego bardzo odważnie ruszyli do ataku  czego następstwem była akcja z 49 minuty. Widuch zagrał do Gersoka, następnie od Gersoka piłka przeszła w posiadanie Badury, który wyprowadzając w pole jednego z defensorów gospodarzy piętką zagrał do Mazurka no i jak przystało na lidera klasyfikacji strzelców Polonii, technicznym uderzeniem w krótki róg zmieścił on  piłkę w siatce zdobywając dziewiątą bramkę dla łaziszczan w tym sezonie i również dziewiątą w siedmiu dotychczas rozegranych meczach z rzędu. Wracając jeszcze do wydarzeń boiskowych, Polonia po objęciu prowadzenia w dalszym ciągu  nacierała na bramkę gospodarzy i w 69 minucie po dośrodkowaniu Fabisiaka z rzutu wolnego, drugą próbę miał Otrzonsek jednak oddał on niecelne uderzenie i piłka wyszła poza plac gry. W 73 minucie kontratak łaziszczan, Badura centrował w pole karne do Gielzy lecz napastnik Polonii niecelnie główkował na bramkę golkipera Górnika i rywale wznowili po chwili grę. Minutę później ostro grający piłkarze z Czeladzi stworzyli pierwszą groźną akcję w tym meczu kiedy po strzale z obrotu jednego z zawodników Górnika z sześciu metrów, piłkę po rykoszecie  z nadludzkim wysiłkiem na rzut rożny wybił Gocyk. W odpowiedzi  łaziszczan Gielza po centrze Fabisiaka z siedmiu metrów główkował obok bramki Stambuły następnie w 88 minucie po trójkowej akcji Badura zagrał piłkę do Mazurka, ten z kolei wycofał ją do Fabisiaka lecz w końcowym rozrachunku pomocnik Polonistów strzelił obok słupka.Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem miejscowi postawili wszystko na jedną kartę i wraz z bramkarzem ruszyli w kierunku łaziskiej bramki siejąc zamieszanie pod polem karnym i  tylko  w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry stworzyli jedną sytuację, która mogła zaważyć o końcowym wyniku tego spotkania. Wtedy po centrze z narożnika boiska jeden z rywali szczupakiem próbował wpakować piłkę do siatki, lecz Gocyk stanął na wysokości zadania i pewnie złapał ją do rąk. I tak trzeci  triumf z rzędu piłkarzy Polonii  stał się faktem, ale jak się okazało nie przyszedł on łatwo, bo mimo umiejętności i dobrej taktyki trzeba było na to zasłużone zwycięstwo ciężko zapracować, tym bardziej, że rywal mimo tego iż był niżej notowany stawiał wyraźny opór prezentując jeszcze przy tym ostry futbol.

 

12 kolejka Haiz IV Ligi

 

Górnik Piaski - Polonia Łaziska 0:1 ( 0:0 )

 

bramka dla Polonii: Mazurek - 49 min.

 

żółte kartki: Rzymowski, Konaszczuk i Żmuda ( wszyscy Górnik Piaski ) oraz Otrzonsek ( Polonia Łaziska )

 

 

składy drużyn

 

Górnik Piaski: Stambuła - Kapral, Wilk, P.Pikuta( 83 Grabowski), Stolarczyk, Rzymowski, Sarzała( 55 Konaszczuk), Sierka( 70 Żmuda), Bębenek, Mroczek, Jkija( 62 Yevtushenko)

 

 

Polonia Łaziska: Gocyk - Gersok( 74 Rafał Nierząd), Otrzonsek, Moroń, Smyla, Widuch, Badura( 89 Suszek), Fabisiak, Frąckowiak( 62 Nowak), Mazurek, Gielza

 

sędzia: Robert Kowalczyk ( Częstochowa )

 

widzów: 50

 

źródło zdjęcia: Fotoklik