Aktualności

150 meczów Ireneusza Badury w barwach Polonii Łaziska.

Dla Ireneusza Badury ostatni pojedynek ligowy sezonu 2020/2021 z Ruchem Radzionków  był 150-tym meczem rozegranym w barwach Polonii Łaziska. Nasz zawodnik z tej okazji,  przed rozpoczęciem drugiej połowy otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom od członka zarządu klubu – Ryszarda Smolorza za to osiągnięcie. Wychowanek Polonii zadebiutował w seniorskim zespole jako 16-latek za kadencji trenera Mariusza Komara w meczu z Pniówkiem Pawłowice dnia 6 czerwca 2012 roku wygranym przez naszą drużynę 1:0. Zdobył on dotąd 19 bramek, a pierwszego gola strzelił 9 sierpnia 2014 roku również w meczu z Pniówkiem Pawłowice, który zakończył się zwycięstwem Polonii 3:0.

 

Także wczoraj kolejny jubileuszowy występ zanotował drugi z naszych wychowanków, Krzysztof Gersok, który w Polonii rozegrał już 370 meczów co oznacza, że w klasyfikacji wszech czasów zameldował się już na trzecim miejscu, wyprzedzając Romualda Smylę ( 369 meczów ). Na czele tej tabeli w liczbie rozegranych meczów w barwach klubu z Pol-Areny króluje Piotr Marekwia ( 389 meczów ), a drugi jest Aleksander Prasoł ( 377 meczów ).