Aktualności

Pierwsze koty za płoty. Polonia przegrała z Ruchem Radzionków.

W sobotni wieczór, zespół Polonii Łaziska zainaugurował rozgrywki w IV Lidze gr. śląskiej I  sezonu 2021/2022, a rywalem podopiecznych trenera Daniela Tukaja był Ruch Radzionków.

Od pierwszych minut tego pojedynku dwukrotnie zaatakowali gospodarze. Najpierw w siódmej minucie, piłkę głową z bliskiej odległości uderzał Harmata, ale naszą drużynę od utraty gola uratowała poprzeczka. Następnie w 14 minucie strzał z powietrza Gwiaździńskiego pewnie wyłapał debiutujący tego dnia  w łaziskich szeregach bramkarz Rafał Maścibrzuch. Później w sytuacji strzeleckiej znalazł się  kolejny z naszych debiutantów – Bartosz Popenda, ale jego próba z dystansu poszybowała nad bramką rywali. Do przerwy oba zespoły stworzyły jeszcze po jednej klarownej sytuacji. W 37 minucie dobrze dysponowany między słupkami Polonii  Rafał Maścibrzuch skuteczną interwencją zatrzymał „główkę” Harmaty z kilku metrów, a w odpowiedzi  silne uderzenie Daniela Fabisiaka sprzed pola karnego w kierunku  prawego słupka obronił w 39 minucie Strzelczyk.

Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla Polonistów. W 48 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Dawid Hewlik, ale po centrze od Ireneusza Badury z prawego skrzydła, nasz pomocnik,  strzelił głową tuż obok słupka. Następnie pierwszą groźną akcję po przerwie przeprowadzili miejscowi. W 55 minucie, Rafał Maścibrzuch po raz kolejny wykazał się świetnym refleksem broniąc sytuację „sam na sam” z Wojsykiem. Trzy minuty później nasz golkiper ponownie został przetestowany przez ofensywę Radzionkowian, ale i tu nie zawiódł, bo pewnie wyłapał futbolówkę po strzale głową Zalewskiego. Kolejne dwie akcje, to okazje bramkowe zawodników Daniela Tukaja. W 60 minucie  z lewej strony piłkę od następnego z debiutantów – Jakuba Kaziszyna otrzymał Daniel Fabisiak, ale posłał ją ostatecznie obok bramki, a później po próbie oddanej przez Ireneusza Badurę, piłka minęła światło bramki. W ostatnich 20 minutach tego spotkania mocniej przycisnęli radzionkowianie, jednak przez dłuższy czas nasz zespół dzielnie stawiał im opór, Taki stan rzeczy utrzymywał się  do 78 min. Wtedy „Cidry”  zadały łaziszczanom dwa skuteczne ciosy. Najpierw do siatki strzałem z granicy pola karnego bez przyjęcia zewnętrzną częścią stopy trafił Kuliński, a w 90 minucie wynik końcowy ustalił Boudguiga wykorzystując sytuację „ jeden na jeden” z Rafałem Maścibrzuchem.

 

1 kolejka IV Ligi gr. śląska I

14.08.2021

Ruch Radzionków – Polonia Łaziska  2:0 ( 0:0 )

Bramki dla Ruchu: Kuliński – 78 min., Boudguiga – 90 min.

Żółte kartki: Kuliński i Trzcionka ( Ruch ) oraz Kaszok, Prochownik, Gersok, Uniejewski, Hewlik

Sędzia: Bogdan Drobot ( Katowice )

 

Ruch Radzionków: Strzelczyk – Otwinowski, Ćwielong, Kopeć( 60 Baran ), Kuliński, Piecuch( 60 Boudguiga ), Zalewski( 70 Turczyn ), Trzcionka, Wojsyk( 80 Nawrocki ), Gwiaździński, Harmata

Trener: Marcin Dziewulski

 

Polonia Łaziska: Maścibrzuch – Gersok, Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Hewlik, Uniejewski, Popenda( 40 Kaziszyn ), Badura, Prochownik( 74 Wolny )

Trener: Daniel Tukaj