Aktualności

IV Liga, Czas, Start !!! Przed meczem z Ruchem Radzionków.

Już za dwa dni  w naszym regionie ruszają rozgrywki IV Ligi w sezonie 2021/2022. W grupie pierwszej, Polonia  zainauguruje rundę jesienną od wyjazdowego pojedynku z Ruchem Radzionków.

Ruch Radzionków w poprzednim sezonie  otarł się o podium i został sklasyfikowany na czwartym miejscu w tabeli. Zespół trenera Marcina Dziewulskiego w 32 meczach zdobył w sumie 54 punkty notując 16 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek. „Cidry” w minionych rozgrywkach strzeliły  łącznie 49 goli i straciły 36. Radzionkowianie na 16 spotkań rozegranych przed własną publicznością aż dziesięciokrotnie zdobywali komplet punktów, trzykrotnie zremisowali, ale też trzykrotnie musieli uznać wyższość przeciwnika,  zdobywając w sumie 33 punkty przy stosunku bramek 27:10. Na wyjazdach nasz najbliższy przeciwnik odniósł 6 zwycięstw, 3 remisy i poniósł 7 porażek zapisując w swoim dorobku 21 punktów i ujemny bilans bramek 22:26.

Nasza drużyna, którą w rundzie jesiennej minionego sezonu prowadził Marek Mazur, a  zimą  przejął ją  trener Daniel Tukaj, zajęła w tabeli końcowej poprzednich rozgrywek ósmą  pozycję z 44 punktami na swoim koncie. Bilans Polonii w 32 rozegranych spotkaniach to: 13 zwycięstw, 5 remisów, 14 porażek oraz stosunek bramek 51:65 . W meczach domowych, łaziszczanie zainkasowali w sumie 26 punktów ( 8 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek ), zdobywając 29 bramek i tracąc ich także 29. Na wyjazdach, Poloniści  pięć razy odnieśli zwycięstwo, trzy razy zremisowali, a w pozostałych ośmiu pojedynkach ponieśli oni porażkę ( 18 punktów, bramki 22:36 ). W przerwie letniej, w zespole z Pol-Areny doszło do wielu roszad w kadrze. Z drużyny odeszli m.in. rozgrywający i zarazem wychowanek naszego klubu, Bartosz Just oraz nasz najlepszy strzelec  Mateusz Mazurek. Do zespołu dołączyli  m.in. nasi dwaj wychowankowie. To doświadczeni Dawid Kaszok i Jacek Rączka, a także doświadczony bramkarz Rafał Maścibrzuch. Poza tym naszą kadrę uzupełnili jeszcze: bramkarz Piotr Woźnica, obrońca Kamil Lankocz, pomocnik Jakub Kaziszyn oraz napastnicy Kacper Zawadzki i Bartosz Popenda. Polonia w ten weekend przystąpi do ligowej rywalizacji, ale ma już za sobą pierwsze przetarcie w oficjalnym meczu, bo piłkarski sezon 2021/2022 rozpoczęła od pojedynku pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, w którym zapewniła sobie awans do kolejnego etapu tych rozgrywek po  zwycięstwie 6:1 nad Leśnikiem Kobiór dwa dni temu.

 

Zaglądając do historii spotkań pomiędzy Polonią i Ruchem Radzionków to do tej pory obydwie drużyny rozegrały między sobą  10 meczów o punkty w lidze, Nasi piłkarze odnieśli w nich trzy zwycięstwa, jeden remis i ponieśli sześć porażek zdobywając łącznie 12 bramek i tracąc 18. Ostatnim razem Polonia zmierzyła się z Ruchem dokładnie dwa miesiące temu na zakończenie sezonu 2020/2021. Wówczas na Pol-Arenie 12 czerwca lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 2:0.

 

Mecz 1 kolejki IV Ligi gr. śląskiej I inaugurujący sezon 2021/2022 między Ruchem Radzionków i Polonią  Łaziska  rozegrany zostanie w sobotę, 14 sierpnia o godz. 19:19 na stadionie przy ul. Knosały 113 w Radzionkowie. Kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kulturalnego oraz pomocnego dopingu  naszej drużynie w premierowej potyczce ligowej nowego sezonu.