Aktualności

Przed meczem z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Za nami już połowa Rundy Jesiennej sezonu 2023/2024. W nadchodzący weekend Piłkarze łaziskiej Polonii wracają do ligowej rzeczywistości po tygodniu przerwy. Nasza drużyna w 9 Kolejce spotkań zmierzy się na wyjeździe z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Drużyna, która w poprzednim sezonie biła się o ścisłą czołówkę, aktualnie zajmuje w tabeli odległą – dwunastą pozycję. MRKS w ośmiu rozegranych meczach zgromadził do tej pory na swoje konto zaledwie osiem punktów notując dwa zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki oraz bilans bramek: 12-13. Przed własną Publicznością, Piłkarze z Czechowic-Dziedzic  na trzy rozegrane mecze zdobyli tylko jeden punkt natomiast w pozostałych dwóch spotkaniach ponieśli porażkę zdobywając w sumie 4 bramki i tracąc 7. MRKS w zeszłą sobotę uległ 2:4 aktualnemu Liderowi tabeli – Podbeskidziu II Bielsko Biała.

Podopieczni Trenera Piotra Mrozka do najbliższej rywalizacji przystąpią z szóstego miejsca w tabeli mając w swoim dorobku 14 punktów, 4 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażkę, 8 goli strzelonych i 4 stracone jednak w odróżnieniu od pozostałych zespołów mają oni rozegrany jeden mecz mniej, gdyż spotkanie z MKS-em Lędziny, które w ramach ósmej Serii spotkań miało odbyć się w minioną sobotę na naszym Stadionie – 23 września, zostało przełożone na 18 listopada. Poloniści choć pauzowali w Lidze to na boisko powrócili już wczoraj rozgrywając ćwierćfinałowy pojedynek Poltent Pucharu Polski Podokręgu Tychy  z LKS-em II Goczałkowice, który wygrali 3:0 po dwóch trafieniach Michała Staniuchy i jednym trafieniu Patryka Widucha dzięki czemu awansowali oni do Półfinału gdzie ich Przeciwnikiem już w następną środę- 4 października na łaziskiej PolArenie będzie Pniówek Pawłowice. A wracając do zmagań o ligowe punkty to łaziszczanie ostatni mecz rozegrali w siódmej Kolejce i niestety po raz pierwszy w tym sezonie musieli przełknąć gorzką pigułkę przegrywając na wyjeździe z Tempem Puńców 0:1.

W historii obu Klubów,  Polonia z MRKS-em Czechowice – Dziedzice ( w przeszłości „Walcownią”) rozegrała do tej pory 27 meczów, w których zaliczyła dziesięć zwycięstw, dziesięć remisów i doznała siedmiu porażek zdobywając 33 bramki i tracąc 28. Dla ciekawostki zaznaczmy, że spośród tych wszystkich pojedynków obydwóch zespołów, osiem z nich kończyło się remisem 1:1 natomiast w sześciu meczach był rezultat 2:1 z obu stron, a spoglądając  jeszcze na statystyki  to ze wszystkich ligowych pojedynków, łaziskim Kibicom  najbardziej w pamięci  utkwił ten z dnia 12 czerwca 2010 roku. Wówczas na Stadionie w Czechowicach – Dziedzicach, łaziszczanie  wygrywając z MRKS-em 1:0 w przedostatniej Kolejce IV Ligi sezonu 2009/2010, zapewnili sobie historyczny Awans do III Ligi spędzając w niej potem pięć lat.

Po raz ostatni oba zespoły spotkały się na murawie w ubiegłym sezonie. W meczu kończącym Rundę Wiosenną, a zarazem i cały sezon 2022/2023, na Stadionie Miejskim przy Sportowej 3 w Łaziskach Górnych padł wynik remisowy 1:1, a gola dla Polonii  strzelił wtedy Michał Staniucha.

 

Mecz 9 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II, MRKS Czechowice-Dziedzice  - Polonia Łaziska Górne zostanie rozegrany w sobotę, 30 września o godz. 14:30 na Stadionie w Czechowicach-Dziedzicach usytuowanym przy ul. Legionów 145.

Serdecznie zapraszamy !!!  Wasza obecność i wsparcie poprzez głośny doping na trybunach są mile widziane !!!