Aktualności

Z Czechowicami na piątkę.

Z przytupem po ubiegłotygodniowej pauzie, Podopieczni Trenera Piotra Mrozka wrócili do zmagań o punkty w IV Lidze gr. Śląskiej II pokonując wysoko MRKS Czechowice-Dziedzice.

Wczoraj na murawie w Czechowicach-Dziedzicach w końcu mogliśmy zaobserwować drużynę waleczną, charakterną, nieustępliwą i bardzo ambitną zmierzającą do celu jakim było zdobycie kompletu  punktów co udało się osiągnąć w pełni zasłużenie. A do tego Polonia znacznie poprawiła swój bramkowy bilans. Już po pierwszej połowie łaziszczanie byli na dwubramkowym prowadzeniu. Wynik w ósmej minucie spotkania otworzył Mateusz Wojtek główką umieszczając piłkę w siatce po centrze Daniela Fabisiaka z rzutu rożnego z kolei przysłowiowego gola do szatni po wymianie piłek w kontrataku między Mateuszem Wojtkiem i Patrykiem Widuchem, ten drugi udał się w samotny rajd z próbującymi powstrzymać go Obrońcami MRKS-u i w ostatniej chwili zdołał jeszcze podać do Michała Staniuchy, który sfinalizował całą akcję trafiając skutecznie w kierunku dalszego słupka.

Po przerwie, Polonia mając zdecydowaną przewagę na boisku można powiedzieć znokautowała Gospodarzy już na samym początku drugiej połowy gdyż w 47 minucie po wznowieniu gry z narożnika boiska przez Bartosza Waśkiewicza, futbolówka odbiła się od głowy Michałowi Staniusze, minęła po drodze zdezorientowanych Przeciwników po czym trafiła do nieobstawionego Konrada Pipi. Ten przymierzył mocno w długi róg i futbolówka zatrzepotała w czechowickiej siatce po raz trzeci tego dnia, a Konrad zaliczył swojego premierowego gola w łaziskich barwach. Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 69 minuty. Wtedy to Daniel Fabisiak na połowie czechowickiej drużyny wysokim podaniem obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Michała Staniuchę obstawianego przed „szesnastką” MRKS-u przez dwóch Rywali. Michał zdążył jeszcze zagrać do wbiegającego Mateusza Wojtka i ten strzelając bardzo pewnie z kilku metrów po raz drugi wpisał się na listę Strzelców trafiając na 4:0, a Michał natomiast drugi raz z rzędu asystował przy zdobytej bramce kolegi z zespołu. Na ostatni kwadrans przed końcem meczu, Polonia zdobyła jeszcze piątą bramkę ustalając rezultat na 5:0 gdy  po podaniu od Oliwiera Buchczika, sytuację sam na sam z Bramkarzem MRKS-u skutecznym uderzeniem wykończył Aleksander Biegański.

9 Kolejka IV Ligi gr. Śląska II

30.09.2023

MRKS Czechowice Dziedzice – Polonia Łaziska Górne 0:5 ( 0:2 )

Bramki dla Polonii:

Wojtek – 8 min. ( asysta Fabisiak )

Staniucha – 45 min. ( asysta Widuch )

Pipia – 47 min. ( asysta Staniucha )

Wojtek – 69 min. ( asysta Staniucha )

Biegański – 75 min. ( asysta Buchczik )

Żółte kartki: Jakubowski, Gajda ( MRKS ) oraz Rutkowski, Terbalyan ( Polonia )

Czerwona kartka: Jakubowski ( MRKS 70 min. - za drugą żółtą )

Sędzia: Mariusz Goriwoda ( Zabrze )

MRKS Czechowice-Dziedzice: Riabowski – Góralczyk, Ślosarczyk, Wiśniowski, Jonda, Dragon( 71 Bielec ), Kawka, Kus, Gajda( 82 Zych ), Jakubowski, Kubica

Trener – Jarosław Kupis

Polonia Łaziska Górne: Florek – Nowara, Terbalyan, Widuch( 75 Kacprowski ), Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz, Pipia( 81 Niedźwiedzki ), Wojtek( 69 Buchczik ), Staniucha( 69 Biegański ), Rutkowski