Aktualności

Trzeci domowy Triumf Polonii z rzędu tej Jesieni.

Piłkarski zespół  Polonii Łaziska Górne można powiedzieć zgarnął w ten weekend klasycznego Hat-tricka. Wszystko za sprawą trzeciego zwycięstwa ligowego z rzędu tej Jesieni na własnym Stadionie i czwartego spotkania z rzędu zakończonego na zero z tyłu od początku trwającego sezonu. Łaziszczanie w 10 Kolejce IV Ligi gr. Śląskiej II pokonali Orła Łękawicę i w związku z tym nadal pozostają niepokonani na własnym boisku mając na koncie trzy zwycięstwa i jeden remis.

Po spokojnym początku gry, w 10 minucie wynik otworzyli Piłkarze z Łazisk Górnych kiedy po składnej zespołowej akcji, Mateusz Wojtek ograł jednego z Przeciwników i podał Danielowi Fabisiakowi, który przymierzył mocno z lewej nogi i posłał futbolówkę do siatki nad Golkiperem Orła. Następnie Polonia zaczęła tworzyć kolejne sytuacje, ale przede wszystkim koncentrowała się na tym by mieć spotkanie w pełni pod kontrolą i z tego wywiązywała się bardzo dobrze. Przyjezdni od czasu do czasu próbowali stworzyć jakąkolwiek ofensywną akcje jednak w ich poczynaniach brakowało dokładności. Pierwszy groźniejszy strzał Goście oddali na łaziską bramkę w 26 minucie, ale Paweł Florek po uderzeniu przez jednego z Przeciwników z rzutu wolnego, przeniósł piłkę nad poprzeczką natomiast kolejne pole do popisu łaziski Bramkarz miał w 31 minucie pewnie wyskakując do futbolówki po strzale Zawodnika Orła blisko pola karnego Polonii. Po upływie trzech minut ze składną ofensywną akcją wyszli łaziszczanie. Otoczony dwoma Rywalami Bartosz Waśkiewicz podał do Michała  Staniuchy, ale niestety uderzenie naszego Wychowanka w kierunku dalszego słupka było niecelne. Jeszcze w 41 minucie szansę na podwyższenie rezultatu miał Mateusz Wojtek, ale Bramkarz Orła pewnie złapał futbolówkę po mocnym strzale naszego Zawodnika.

W drugiej połowie na boisku przez moment panowała  gęsta atmosfera, która  lekko wybiła z rytmu Piłkarzy Trenera Piotra Mrozka, a starali się to wykorzystać Przeciwnicy. W 53 minucie zrobiło się gorąco pod bramką Gości po akcji Polonii, ale ostatecznie piłka otarła się o słupek i wzdłuż linii bramkowej wypadła dalej poza „szesnastkę” Orła. W 58 minucie, groźnie na bramkę uderzali Rywale jednak Paweł Florek pewnie wypiąstkował piłkę zażegnując zagrożenie. W 61 minucie po ciekawej akcji Łękawicy, nasz Bramkarz kolejny raz uratował sytuację broniąc dwukrotnie strzały drużyny Gości z bliskiej odległości. Umiejętności Golkipera Polonii, zespół Orła w drugiej odsłonie sprawdził jeszcze kilkukrotnie, ale za każdym razem Paweł nie dał się zaskoczyć i swoimi efektywnymi interwencjami ze stuprocentową skutecznością uniemożliwił zdobycie bramki przez Przeciwników. Tak było m.in. w minutach: 78, 79, 84, 88 oraz 89   natomiast w 86 minucie Konrad Walicki po ograniu najpierw jednego z  Przeciwników  blisko linii końcowej zdecydował się na podanie między dwóch kolejnych Graczy Orła do wbiegającego za nimi Pawła Lisińskiego jednak w wyniku nieporozumienia między Łukaszem Byrtkiem i Sebastianem Pępkiem, ten drugi skierował futbolówkę  do własnej bramki ustalając tym samym końcowy rezultat na 2:0 dla łaziskiej Polonii.

10 Kolejka IV Ligi gr. Śląska II

7.10.2023

Polonia Łaziska Górne – Orzeł Łękawica 2:0 ( 1:0 )

Bramki dla Polonii:

Fabisiak – 10 min. ( asysta Wojtek )

Pępek – 86 min.- sam. ( asysta Walicki )

Żółte kartki: Widuch, Staniucha, Pipia( Polonia ) oraz Kos, Sz. Byrtek, Michalec

Sędzia: Przemysław Burliga ( Zabrze )

Polonia Łaziska Górne: Florek – Nowara, Terbalyan, P. Widuch( 78 Kacprowski ), Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz( 63 Biegański ), Pipia, Wojtek( 78 Walicki ), Staniucha( 67 Lisiński ), Rutkowski

Trener – Piotr Mrozek

Orzeł Łękawica: Ł. Byrtek – Krasny, Sz, Byrtek, Studencki( 47 Kos ), Lavruk( 60 Moiczek ), Gancarczyk( 65 Gazurek ), M. Widuch, Caputa, Pępek, Mrózek( 81 Żuchniewicz ), Michalec