Aktualności

Przed meczem z Orłem Łękawica.

Po czterech tygodniach przerwy, ligowa piłka wraca na PolArenę. W 10 Kolejce IV Ligi gr. Śląskiej II, Polonia podejmować będzie na własnym boisku Orła Łękawicę.

Orzeł Łękawica po dziewięciu rozegranych Kolejkach zajmuje w tabeli szóstą pozycję, a jego obecny dorobek to 15 zdobytych punktów, 5 zwycięstw, 4 porażki i stosunek bramek 16:10. Nasz najbliższy Przeciwnik w delegacji zdobył do tej pory sześć punktów odnosząc dwa zwycięstwa i ponosząc trzy porażki, a bilans bramek jest remisowy 8:8. Zespół z Łękawicy w miniony weekend sprawił niespodziankę pokonując na własnym Obiekcie 2:0 aktualnego Lidera tabeli tj. Podbeskidzie II Bielsko Biała.

Łaziszczanie z kolei plasują się w tabeli na czwartym miejscu mając na swoim koncie 17 punktów, 5 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażkę oraz stosunek bramek 13:4, ale jeden mecz rozegrany mniej od pozostałych zespołów. Podopieczni Trenera Piotra Mrozka na własnym Stadionie wraz z wodzisławską Odrą, pozostają na obecną chwilę niepokonani mając po trzech spotkaniach siedem punktów na swoim koncie, dwa zwycięstwa, jeden remis oraz dwie bramki zdobyte i żadnej straconej, a do tego Polonia ma  aktualnie najlepszą defensywę w gr. II o czym mówią tylko cztery stracone gole po ośmiu rozegranych meczach obecnego sezonu.Na duży plus można też określić obecną liczbę zdobytych bramek, którą udało się poprawić podczas ostatniego wyjazdowego spotkania z MRKS-em Czechowice-Dziedzice wygranego przez Polonię aż 5:0. Wówczas na Listę Strzelców wpisali się dwukrotnie Mateusz Wojtek, a po jednym golu dołożyli Michał Staniucha, Konrad Pipia oraz Aleksander Biegański. Warto również nadmienić, że Konrad Pipia w tym spotkaniu zaliczył swoje premierowe trafienie w łaziskich barwach, Michał Staniucha oprócz zdobytej bramki dołożył dwie asysty natomiast Mateusz Wojtek z Aleksandrem Biegańskim po meczu w Czechowicach-Dziedzicach  z trzema golami przewodzą teraz w tabeli Strzelców łaziskiej drużyny.

W historii obu Klubów, Polonia z Orłem Łękawica dwukrotnie rywalizowała o punkty w meczach rangi mistrzowskiej, a było to w minionym sezonie. Łaziszczanie w Rundzie Jesiennej zwyciężyli u siebie 2:0 z kolei na Wiosnę musieli uznać wyższość Orła przegrywając na jego terenie 2:3.

Mecz 10 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II: Polonia Łaziska Górne – Orzeł Łękawica rozegrany zostanie w sobotę, 7 października o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3.

Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy i prosimy o głośny, sportowy doping naszym Zawodnikom !!!

Wstęp Wolny !!!