Aktualności

Finał sezonu 2023/2024 z LKS-em Czaniec.

Coraz większymi krokami zbliżamy się już do końca zmagań w rozgrywkach IV Ligi gr. Śląskiej II sezonu 2023/2024. Piłkarze Polonii Łaziska Górne w ostatniej, 30 serii spotkań zagrają na wyjeździe z LKS-em Czaniec.

LKS Czaniec do tego pojedynku przystąpi jako piętnasty zespół w ligowej tabeli, który na swoim koncie ma 19 punktów, 4 zwycięstwa, 7 remisów, 18 porażek oraz stosunek bramek 36:63 w 29 rozegranych meczach. Na własnym boisku, Piłkarze z Czańca na 14 spotkań wygrali dwa, sześć razy zremisowali i również sześć razy ponieśli porażkę zdobywając w sumie 12 punktów przy bilansie bramkowym 18:23. Nasi Rywale w poprzedni weekend zwyciężyli na własnym terenie 2:1 z Podbeskidziem II Bielsko Biała.

Polonia na dwa dni przed zakończeniem sezonu, zajmuje w tabeli drugie miejsce, a jej dorobek po 29 rozegranych meczach to: 54 zdobyte punkty, 16 zwycięstw, 6 remisów, 7 porażek oraz 63 bramki zdobyte i 30 straconych. Łaziszczanie w meczach wyjazdowych zdobyli dotąd 24 punkty notując 7 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki i stosunek bramek 28:16. W minioną sobotę, nasz zespół w Derbach Powiatu Mikołowskiego uległ 0:2 Gwarkowi Ornontowice.

W przeszłości obie drużyny w meczach mistrzowskich zagrały ze sobą dotąd 18 razy. Statystyki tych spotkań przemawiają na korzyść Polonii, która dwanaście razy odniosła zwycięstwo, cztery razy zremisowała i  poniosła dwie porażki strzelając w sumie 26 goli i tracąc 9. Po raz ostatni Polonia i LKS Czaniec spotkały się na boisku w Rundzie Jesiennej obecnego sezonu. W meczu rozegranym na łaziskiej Pol-Arenie dnia 11 listopada 2023r, zwyciężyli Podopieczni Trenera Piotra Mrozka 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy: Mateusz Wojtek, Aleksander Biegański oraz Oliwier Buchczik.

 

Mecz 30 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II kończący sezon 2023/2024: LKS Czaniec – Polonia Łaziska Górne rozegrany zostanie w sobotę, 8 czerwca o godz. 15:00 na Stadionie w Czańcu przy ul. Zagłębocze 9. Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do głośnego dopingu na trybunach naszej drużynie w tym ostatnim akcencie Piłkarskiej Wiosny i całego sezonu ligowego 2023/2024 !!!