W ten weekend piłkarska wiosna rozpocznie się w tyskiej Klasie B, w której występuje drugi zespół Polonii Łaziska. Nasza młodzieżowa drużyna pod wodzą trenera Sebastiana Hendla zainauguruje rundę rewanżową wyjazdowym spotkaniem z rezerwami ZET-u Tychy, które odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia o godz. 17:00 na boisku Kompleksu Sportowego "Paprocany" w Tychach. Zapraszamy.
Wszyscy żyjemy jutrzejszą derbową rywalizacją w Haiz IV Lidze z Gwarkiem Ornontowice, ale już po niedzieli czekają nas nie małe emocje. We wtorek 10 kwietnia o godz. 17:00 na murawie łaziskiej PolAreny zostanie rozegrane finałowe starcie w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Tychy, w którym Polonia o to trofeum zagra z rezerwami GKS-u Tychy. Kibiców gorąco zapraszamy w tym dniu na Stadion Miejski przy ul. Sportowej 3 i zachęcamy do głośnego sportowego dopingu gdyż to spotkanie zapowiada się pasjonująco. Poniżej przedstawiamy drogę obu drużyn do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu tyskiego w sezonie 2017/2018:
Polonia Łaziska
I runda 5.08.17 Sokół Wola – Polonia 0:4
Ćwierćfinał 5.09.17 Fortuna Wyry – Polonia 1:1 k. 3:4
Półfinał 26.09.17 Polonia – MKS Lędziny 2:0
GKS II Tychy
I runda 5.08.17 LKS Goczałkowice Zdrój – GKS II Tychy 1:2
Ćwierćfinał 6.09.17 LKS Studzionka – GKS II Tychy 1:12
Półfinał 26.09.17 GKS II Tychy – Pniówek Pawłowice 4:0
W najbliższy weekend czekają nas derbowe emocje w ramach 19 kolejki Haiz IV Ligi. Drużyna Polonii w swoim drugim spotkaniu tej rundy przed własną publicznością będzie rywalizować o ligowe punkty z ornontowickim Gwarkiem. Sobotnią rywalizację o derbowym charakterze można też określić mianem spotkania za przysłowiowe „sześć punktów” i to z dwóch powodów:
- po pierwsze: obydwa zespoły po rozegranych ostatnich dwóch kolejkach mają identyczną ilość zdobytych punktów ( 27) przez co sąsiadują ze sobą w tabeli( Polonia jest szósta, a Gwarek siódmy)
- po drugie: jest to bardzo ważne spotkanie dla łaziskich piłkarzy, którzy jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa w rundzie rewanżowej, by zainkasować komplet punktów oraz powiększyć przewagę nad goniącymi ich rywalami i awansować do ścisłej piątki w naszej grupie.
Wypowiedź trenera Krystiana Odrobińskiego po meczu z MKS-em Myszków.
- Przyszło nam przełknąć gorycz porażki w drugim meczu z rzędu. Jednak były to zupełnie inne mecze, gdyż w spotkaniu z Radzionkowem byliśmy o tę jedną bramkę drużyną słabszą, natomiast w meczu z Myszkowem przegraliśmy z powodu naszej rażącej nieskuteczności pod bramką rywala oraz prostych błędach w obronie naszych doświadczonych zawodników. Na pewno odczuwalny jest brak naszego nominalnego stopera Moronia, gdyż na tej pozycji nie mam zbyt wielkiego pola manewru. Ja jednak do końca wierzę w swój zespół i wiem, że na pewno zaskoczymy. Mam nadzieję, że będzie to już w derbowym spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice. -
W świąteczną sobotę, została rozegrana 18 kolejka Haiz IV Ligi, w której Polonia na wyjeździe zmierzyła się z dziesiątym w tabeli MKS-em Myszków.
Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki obu zespołów, a pierwsza połowa przebiegała w dynamicznym tempie, w której oglądaliśmy wiele sytuacji podbramkowych, Zaczęło się w szóstej minucie kiedy Mazurek po dwójkowej akcji z Fabisiakiem oddał (niecelne dośrodkowanie). Rywale w zamian zrewanżowali się w ósmej minucie akcją Pstusia, który wrzucił piłkę w pole karne łaziszczan, a pewną interwencją w bramce wykazał się Franke piąstkując futbolówkę przed własną szesnastkę. W dwunastej minucie gospodarze objęli prowadzenie.Po stracie piłki przez Smylę, Sołdecki ograł po drodze jeszcze jednego obrońcę i dośrodkował do Andrzejewskiego,(nogą?) który wyskakując najwyżej do piłki głową zmieścił ją w siatce. Po stracie gola, piłkarze trenera Odrobińskiego z większym animuszem ruszyli do ataku czego zwieńczeniem była sytuacja z 26 minuty. Wówczas Mazurek otrzymawszy piłkę na lewej stronie od Fabisiaka, strzałem z około dziesięciu metrów doprowadził do wyrównania. Gdy minęło 12 minut, myszkowscy piłkarze zdobyli drugiego gola. Po kontrataku łaziszczanie nie ustrzegli się błędu w defensywie przez co w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bobryk. Za pierwszym razem Franke skutecznie powstrzymał myszkowskiego napastnika jednak przy dobitce był już bez szans i musiał wyciągać po raz drugi futbolówkę z bramki. Polonia do przerwy nie poddawała się i cały czas stwarzała sytuacje by doprowadzić po raz drugi do remisu lecz w decydujących momentach brakowało skuteczności. Najpierw strzał Mazurka po akcji z Frąckowiakiem zatrzymał Bensz. Później uderzenie Rutkowskiego z dystansu także padło łupem myszkowskiego golkipera, a tuż przed zejściem do szatni Fabisiak zacentrował z rzutu wolnego do Nowaka, a ten strzelił obok słupka. Miejscowi natomiast szukali jeszcze okazji ze stałych fragmentów gry , na szczęście piłka nie znalazła drogi do łaziskiej bramki.
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
wszystkim
sportowcom, kibicom i sympatykom klubu
życzy:
ZARZĄD i PRACOWNICY
Klubu Sportowego „Polonia” Łaziska Górne
SPONSORZY