Do jutrzejszego meczu Polonii z Ruchem Radzionków na inaugurację piłkarskiej wiosny w Haiz IV lidze pozostały już tylko godziny. Korzystając z okazji, byliśmy wczoraj na treningu i przyjrzeliśmy się temu czym łaziszczanie będą grać w rundzie wiosennej. Przed startem rozgrywek, klub zakupił nowy zestaw piłek o modelu Telstar 18, które są oficjalnymi futbolówkami w tegorocznym mundialu na rosyjskich stadionach. W Polsce jako pierwsi do jej przetestowania mieli okazję piłkarze naszej ekstraklasy. Telstar 18 posiada najlepsze cechy Brazuki ( piłki z Mistrzostw Świata w Brazylii 2014), jest produktem najwyższej jakości, a jej metaliczne wykonanie paneli i graficzny efekt tekstury zapewniają wydajność oraz wytrzymałość podczas meczów rozgrywanych na stadionach jak i na ulicach miast, ponadto piłka zawiera także elementy powstałe w procesie recyklingu. Do ciekawostek można jeszcze dodać wbudowany w futbolówkę układ NFC, po raz pierwszy użyty w oficjalnej piłce meczowej co czyni ją najbardziej innowacyjną na świecie.
Gdy w minionym tygodniu potwierdziły się nam obawy związane z odwołaniem inauguracji rundy rewanżowej , to wczoraj słonecznie choć momentami zimowo przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Aura zaczyna stopniowo nam sprzyjać, robi się coraz cieplej więc możemy oświadczyć iż w ten weekend piłkarze Haiz IV Ligi pierwszej grupy śląskiej wybiegną na zielone murawy, by rozegrać pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Piłkarze Polonii zainaugurują wiosenne rozgrywki na PolArenie podejmując jednego z pretendentów do awansu do trzeciej ligi popularne „Cidry” czyli Ruch Radzionków, który po rundzie jesiennej jest viceliderem ligowej stawki.
Klub z Radzionkowa został założony jako Towarzystwo Gier i Zabaw 14 sierpnia 1919 roku. Zebranie założycielskie zwołał Rudolf Poloczek, który został też pierwszym prezesem towarzystwa. 28 maja 1920 roku na Walnym Zebraniu uchwalono decyzję o zmianie nazwy na Towarzystwo Sportowe Ruch Radzionków, a prezesem został Paweł Stopik.
W 1924 roku, w Rojcy, Piotr Warzecha – były zawodnik Ruchu – założył Klub Sportowy Powstańców Śląskich, jednak po roku został on wchłonięty przez radzionkowski klub. W 1925 roku prezesem został Brunon Fick, którego kilka miesięcy później – 10 stycznia 1926 roku – zastąpił Szczepan Krupa. W 1928 roku funkcję tę objął Piotr Warzecha, który pozostał prezesem do wybuchu wojny. Od reaktywacji do fuzji W 1945 roku Piotr Warzecha zwołał zebranie inauguracyjne celem reaktywowania działalności klubu. Cztery miesiące później stanowisko prezesa objął Józef Wiśniowski. Od 1949 patronat nad klubem objęła KWK Bytom, a prezesem został Eryk Porąbka – Wiceminister Górnictwa i Energetyki, dzięki któremu klub rozszerzył działalność na kilka sekcji oraz wybudowano boiska do piłki nożnej i ręcznej z zapleczem. W sezonie 1952 piłkarze odnieśli pierwszy sukces – po awansie do II ligi, zajęli w niej piąte miejsce zdobywając 20 punktów oraz strzelając 40 bramek, a tracąc 25. Był to jednak sezon, po którym następowała reorganizacja rozgrywek tej klasy i Ruch spadł do niższej ligi.
W poniedziałek, 19 marca o godz. 17:30 w budynku klubowym na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych, zostało zwołane Walne Zebranie Sprawozdawcze członków K.S. „Polonia” Łaziska Górne, w czasie którego podsumowano działalność klubu w minionym roku. Na spotkaniu zgromadzili się przedstawiciele wszystkich sekcji, a także pracownicy klubu z zarządem na czele. Zebranie rozpoczął przewodniczący Andrzej Sikora, który ustalił porządek zebrania, wybrano protokolanta, a następnie dokonano wyboru Komisji mandatowo – skrutacyjnej oraz Komisji uchwał. Kolejnym punktem Walnego Zebrania było przedstawienie sprawozdania finansowego oraz merytorycznego poszczególnych sekcji, Komisji Rewizyjnej i Zarządu z działalności Klubu w 2017 roku. Stowarzyszenie zamknęło bilans na plusie, a większość spotkań zarządu dotyczyła obchodów 90- lecia istnienia klubu oraz spraw bieżących poszczególnych sekcji, a także spotkania w ostatnim kwartale roku z Samorządem Miasta mającego na celu uchwalenie budżetu i przyznanie dotacji na rok obecny – wymienił prezes Mariusz Szala, który dziękując wszystkim ludziom zaangażowanym w przedsięwzięcie jakim były obchody Jubileuszu 90 lecia zakończone powodzeniem dodał, że na obecną chwilę sprawą priorytetową dla łaziskiego klubu jest pozyskiwanie nowych sponsorów. Po zapoznaniu z przedstawionym sprawozdaniem finansowym i merytorycznym za rok 2017 wszyscy członkowie klubu podjęli uchwałę o jego zatwierdzeniu i na tym spotkanie zakończono.
Klub Sportowy "Polonia" Łaziska Górne zaprasza Członków Klubu na Walne Zebranie Sprawozdawcze w dniu dzisiejszym tj. 19 marca o godz. 17:30 do świetlicy na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3.
Zima ponownie dała o sobie znać więc Wydział Gier Śląskiego ZPN-u musiał przełożyć inaugurację piłkarskiej wiosny w Haiz IV Lidze.W związku z odwołaną całą kolejką ligową, piłkarze Polonii dzisiaj popołudniu na sztucznej nawierzchni boiska Stadionu Śląskiego rozegrali mecz kontrolny z Beskidem Skoczów. Spotkanie, które przebiegało w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy intensywnie padającym śniegu oraz mocno wiejącym wietrze zakończyło się remisem 2:2. Dla drużyny trenera Krystiana Odrobińskiego gole zdobyli w 32 minucie Uniejewski po centrze Moronia z rzutu rożnego oraz w 67 minucie Rutkowski po podaniu Suszka, rywale natomiast do łaziskiej bramki trafili w 27 oraz 82 minucie meczu. Mimo niesprzyjających warunków, łaziszczanie zaprezentowali przyzwoitą grę stwarzając jeszcze kilka dogodnych sytuacji jednak żadna z nich nie znalazła finału w postaci zdobytego gola.
sparing
16.03.18 Boisko Stadion Śląski
Polonia Łaziska - Beskid Skoczów 2:2 ( 1:1 )
bramki dla Polonii: Uniejewski - 32 min. asysta Moroń
Rutkowski - 67 min. asysta Suszek
skład Polonii: Topór, Tabacki - Gersok, Moroń, Kaszok, Uniejewski, Widuch, Smyla, Rutkowski, Fabisiak, Mazurek, Frąckowiak, Just, Nowak, Nierada, Suszek, Rafał Nierząd.
Niestety obecne warunki pogodowe jak i prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne w związku z tym informujemy, że inauguracyjne wyjazdowe spotkanie Polonii w rundzie wiosennej z Szombierkami Bytom, które miało zostać rozegrane jutro , zostało przełożone za porozumieniem obu klubów na 18 kwietnia 2018 r. z powodu złego stanu murawy stadionu w Bytomiu. W związku z zaistniałą sytuacją, łaziszczanie dziś o godz. 17:00 na sztucznej murawie Stadionu Śląskiego rozegrają sparing z przedstawicielem drugiej grupy Haiz IV Ligi, drużyną Beskidu Skoczów.
SPONSORZY