W sobotę, 20 stycznia zapraszamy na III Marsz Nordic Walking organizowany przez MOSiR Łaziska Górne. Trzecia edycja popularnego marszu z kijkami będzie wiodła 6-kilometrową trasą od Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego "Żabka" do Wierzyska w Łaziskach Dolnych i z powrotem. Start, który zaplanowano na godz. 9:00 będzie usytuowany na terenie ORS-u Żabka. Wcześniej o godz. 8:45 odprawa przed zawodami, a po zakończeniu wyścigu wszystkich uczestników zapraszamy także na ognisko. Udział w zawodach jest bezpłatny.
Po blisko dwóch miesiącach przerwy, dziś o godz. 18:00 drużyna Polonii Łaziska rozpoczęła zimowy okres przygotowawczy. Na pierwszych zajęciach w hali sportowej w Łaziskach Średnich, których celem były ćwiczenia ogólne, a później gra wewnętrzna pojawiło się 26 zawodników. W najbliższych dniach piłkarze będą trenować w hali natomiast pod koniec stycznia przeniosą się na sztuczne boisko Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Trener zespołu Krystian Odrobiński ma także zaplanowanych na ten czas osiem sparingów w następujących terminach:
23.01 ( wtorek ) - ROW Rybnik ( II liga )
27.01 ( sobota ) - LKS Goczałkowice Zdrój ( IV Liga )
3.02 ( sobota ) - MKS Olkusz ( IV liga )
10.02 ( sobota ) - GKS II Tychy ( IV Liga )
17.02 ( sobota ) - Dąb Gaszowice ( IV liga )
24.02 ( sobota ) - BKS Stal Bielsko Biała ( III liga )
3.03 ( sobota ) - Górnik Brzeszcze ( Klasa A )
10.03 ( sobota ) - LKS Czaniec ( IV liga )
Miejsca oraz godziny rozgrywania meczów kontrolnych będą ustalane na bieżąco. Wszystkich zainteresowanych szczegółami prosimy o dokładne śledzenie naszej strony, na której będą zamieszczane bieżące informacje.
Wczoraj w wieku 53 lat zmarł piłkarz i trener Polonii Łaziska w latach 1998-1999, Bogusław Cygan.
Bogusław Cygan przyszedł na świat 3 listopada 1964 roku. Karierę sportową rozpoczął w Uranii Ruda Śląska, a potem jako junior przeszedł do Szombierek Bytom i w barwach tego klubu zadebiutował w ekstraklasie w sezonie 1987/88.Grał też m.in. w Górniku Zabrze, Stali Mielec, Śląsku Wrocław i szwajcarskim Lausanne Sport. W sezonie 1994/1995 reprezentując barwy mieleckiej Stali zdobył tytuł najlepszego snajpera w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zdobywając 16 bramek w 34 spotkaniach, natomiast jego łączny bilans w całej karierze to 212 rozegranych meczów i 69 strzelonych goli. W rundzie wiosennej sezonu 1998/1999 był także zawodnikiem łaziskiej Polonii. W jej barwach rozegrał 10 meczów, w których zdobył dwie bramki, a później poprowadził zespół jako trener w 12 ligowych spotkaniach.
W sobotę, 20 stycznia w hali sportowej MOSiR-u Łaziska przy ul. Ogrodowej 50 zostanie rozegrana szósta edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa KS „Polonia” Łaziska Górne. W zawodach weźmie udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy:
Gr. A: Polonia Łaziska, Strażak Mikołów, Kamionka Mikołów, Orzeł Mokre, LKS Woszczyce
Gr. B: Gwarek Ornontowice, LKS Gardawice, Fortuna Wyry, AKS Mikołów, LKS Bujaków
W pierwszej fazie turnieju każda z drużyn rozegra w grupach po cztery spotkania ( „każdy z każdym”) natomiast później w zależności od pozycji w grupie grać będzie mecz o miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju. Mecze eliminacyjne odbędą się w godz. od 9:00 – 15:00 ,z kolei od godz. 15:15 rozpocznie się faza finałowa o zajęcie poszczególnych miejsc w klasyfikacji końcowej ( wszystkie spotkania będą rozgrywane w czasie 1 x 15 minut) po czym o godz. 16:50 nastąpi oficjalne wręczenie nagród drużynowych oraz indywidualnych i zakończenie turnieju. Ponadto w trakcie trwania zawodów organizator zapewnia każdemu z zespołów posiłek. Wszystkich sympatyków zarówno Polonii jak i pozostałych drużyn zgłoszonych do turnieju serdecznie zapraszamy od godz. 9:00 na trybuny łaziskiej hali sportowej przy ul. Ogrodowej. Wstęp wolny !!!
Harmonogram spotkań:
1. Grupa A 1-2 9:00 – 9:15 KS Polonia Łaziska – Strażak Mikołów
2. Grupa B 1-2 9:18 – 9:33 Gwarek Ornontowice – LKS Gardawice
3. Grupa A 3-4 9:36 – 9:51 Kamionka Mikołów – Orzeł Mokre
4. Grupa B 3-4 9:54 – 10:09 Fortuna Wyry – AKS Mikołów
5. Grupa A 5-1 10:12 – 10:27 LKS Woszczyce – KS Polonia Łaziska
Za nami pierwsze emocje piłkarskie w nowym roku, ale w wydaniu halowym. Wczoraj w hali MOSiR-u Łaziska został rozegrany IX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Mikołowskiego Banku Spółdzielczego. W zawodach uczestniczyło osiem zespołów, w tym drużyna „Młodej Polonii”. Rywalizujące drużyny miały do rozegrania 20 spotkań. Najpierw w grupach, a później systemem pucharowym. Mecze były interesujące, nieraz zacięte i padało w nich dużo bramek po widowiskowych akcjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Kamikadze, która w finale pokonała zespół o nazwie Bawarczycy 3:1. Trzecie miejsce zajęła ekipa MBS-u Mikołów, a czwarte Młoda Polonia. „Królem strzelców” został zdobywca dwudziestu bramek – Rafał Łach ( Kamikadze ), najlepszym bramkarzem – Szymon Kurasz ( Bawarczycy ), tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Bartosz Just ( Młoda Polonia ), a najmłodszym uczestnikiem turnieju był 15-letni Szymon Słupik ( Młoda Polonia ). Po zakończeniu rozgrywek nagrody ufundowane przez sponsora turnieju czyli Mikołowski Bank Spółdzielczy wręczył jego viceprezes - Zygmunt Smoczok.
Wyniki poszczególnych meczów
Faza grupowa
MBS Mikołów – Hammers Łaziska 11:2
Młoda Polonia – Czwartkowy Team 10:0
Antałek – Bawarczycy 1:1
Kamikadze – AutoBorys. OtoMoto.Pl 11:1
MBS Mikołów – Antałek 5:4
Młoda Polonia – Kamikadze 3:3
Hammers Łaziska – Bawarczycy 0:11
AutoBorys. OtoMoto.Pl - Czwartkowy Team 5:2
MBS Mikołów – Bawarczycy 2:7
Młoda Polonia – AutoBorys. OtoMoto.Pl 7:3
Antałek - Hammers Łaziska 12:0
Kamikadze – Czwartkowy Team 11:1
Faza pucharowa
Antałek – Czwartkowy Team 4:2
Hammers Łaziska – AutoBorys. OtoMoto.Pl 2:1
MBS Mikołów – Kamikadze 3:8
Bawarczycy – Młoda Polonia 3:2
O V miejsce: Hammers Łaziska – Antałek 3:8
O III miejsce: MBS Mikołów – Młoda Polonia 5:4
O VII miejsce: AutoBorys. OtoMoto.Pl – Czwartkowy Team 2:9
FINAŁ: Kamikadze – Bawarczycy 3:1
Zespół Młodej Polonii wystąpił w składzie: Maciej Tabacki, Piotr Botor, Bartosz Just, Mateusz Pitrasz, Dawid Leżok, Łukasz Nierada, Grzegorz Hanus, Szymon Słupik, Tobiasz Nawrocki, Piotr Piwoński, Krzysztof Matura.
Zanim piłkarze wybiegną na murawy i rozegrają pierwsze mecze kontrolne, pozostaje kibicowanie w różnego rodzaju turniejach halowych. Pierwszym takim turniejem w Łaziskach jest coroczny Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MBS Mikołów, którego dziewiąta edycja zostanie rozegrana już jutro tj. 6 stycznia od godz. 9:00 - 16:00 w hali sportowej MOSiR przy ul. Ogrodowej 50. Wystartuje w nim osiem drużyn, więc emocji na pewno nie zabraknie. W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy, wstęp wolny !!!
SPONSORZY